Aktuality

DEN ZDRAVOTNÍCH KLAUNŮ, 1. 4. OD 16:00

23. 3. 2021

Aprílová oslava Dne klaunů patří již po několik let mezi pravidelné akce Divadla Bolka Polívky. V dubnu 2020 byla tato tradice poprvé kvůli nástupu pandemie přerušena. Po roční pauze se ke Dni klaunů vracíme!
Oslavy proběhnou online a budou věnovány Zdravotním klaunům, kterým chceme tímto způsobem vzdát hold a poděkovat jim.

Letošní ročník proto nese název Den Zdravotních klaunů a uskuteční se 1. dubna od 16 hodin.
Happening, jímž bude provázet moderátor, herec a Zdravotní klaun Filip Teller, je pořádán ve spolupráci s organizací Zdravotní klaun a FN Brno.

Přímý přenos zahájíme v 16:00 na Facebooku Divadla Bolka Polívky, Zdravotního klauna, FN Brno, Filipa Tellera a na YouTube Divadla Bolka Polívky, Českého rozhlasu a také přímo na vybraných obrazovkách Fakultní nemocnice Brno.
Pořad bude komponovaný z rozhovorů, živých reportáží i scének za doprovodu kapely.
Naživo se spojíme se Zdravotními klauny v dětské nemocnici, kteří předvedou, jak vypadá jejich směna. Chceme se pokusit o vzájemné obousměrné online propojení našeho divadla s nemocnicí, tedy aby i děti, které jsou hospitalizované, mohly sledovat celý náš pořad prostřednictvím nemocniční televizní sítě.

Závěr oslav Dne Zdravotních klaunů bude patřit repríze Re:kabaretu Re:start, který odvysíláme ve 20:00 na Facebooku a YouTube Divadla Bolka Polívky.

Hosté: Zdravotní klauni (Michal Chovanec, Ondřej Klíč, Jan Šprynar, Miroslav Sýkora, Jaroslava Sýkorová), Squadra Sua (Lukáš Houdek, Robert Janč, Roman Horák) a kapela Klaun band (Michal Chovanec, Ondřej Klíč, Jan Kyncl, Jaroslava Sýkorová)

Ilustrace: Jaroslav Milfajt