Aktuality

Komediální one man show Pala Seriše Pozemšťan vypráví o lidech 21. století očima mimozemšťana

29. 3. 2019

Druhou premiérou letošní sezony bude 5. dubna od 19.00 autorská inscenace Pozemšťan v podání herce Pavola Seriše a v režii Hany Mikoláškové. Fyzickým stand-upem i komediální pantomimou autor vypráví bláznivý příběh o mimozemšťanovi, který při svém pobytu na Zemi shledá, že by se rád stal člověkem. Pavol Seriš v inscenaci satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu. Pozemšťan je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla.

Při putování po planetě Zemi zjišťuje zbloudilý mimozemšťan, že by se chtěl stát člověkem. Bedlivě zkoumá, jak se takový člověk projevuje, a po letech studia se z něj stává opravdový specialista! Mimozemský původ mu umožňuje nezaujatý a zcela nový pohled na lidi i na každodenní situace. Podaří se mu pochopit naše chování natolik, aby se mohl rozloučit se svou šedivou planetou a zapadnout do společnosti na pestrobarevné Zemi?

„Zkusili jsme se na člověka podívat z výrazného, až mimozemského nadhledu. Každodenní situace sledujeme očima bytosti, která se snaží najít souvislosti mezi tím, co lidé říkají, co dělají a jak se chovají. Mimozemšťan si realitu vykládá na základě vnějšího pozorování a ne vždy se mu podaří rozklíčovat příčiny lidského chování. Tím se dostává do vtipných, ale i prekérních situací,“ říká dramaturg inscenace Matěj Randár.

„Tento kus píšem už viac ako rok. Človek odpozorovaný primárne skrz telo je mimoriadne bohatá a nevyčerpateľná téma. Už len to ako chodíme alebo ako sa správame v parku či na plese ma neprestáva fascinovať. Verím, že sa nám, inscenátorom, podarí túto fascináciu človekom premietnuť do výsledného divadelného tvaru,“ doplňuje autor a herec Pavol Seriš.