Aktuality

LETNÍ DIVADELNÍ KURZ V DIVADLE BOLKA POLÍVKY

14. 6. 2021

Téma: Detektivové na scénu!

Záhady a tajemství nás všude obklopují. Pojďte si s námi vyzkoušet pořádnou detektivní práci! Divadlo Bolka Polívky si pro Vaše děti letos připravilo letní divadelní kurz s názvem „Detektivové na scénu“. V průběhu týdne si vyzkoušíme různé detektivní i divadelní techniky, budeme společně řešit nejeden záhadný případ a také budeme pracovat na krátké divadelní inscenaci. Během zkoušení se naučíme pracovat s příběhem i postavou na jevišti, zkusíme si základy pantomimy i práci s rekvizitou… a hlavně se budeme dobře bavit!
Na konci týdne kurz završíme výstupem pro rodiče a kamarády.

Náplň kurzu: Během kurzu si děti vyzkouší různé druhy divadla a hereckých technik. Naučí se pracovat s hlasem, rekvizitou či mimikou. Zabředneme spolu do tématu detektivky a budeme společně plnit různé tematické úkoly.
Dopolední část budeme věnovat přípravě krátkého představení, které předvedeme v pátek rodinným příslušníkům a kamarádům. Odpolední část bude věnována odpočinku i hrám.
A protože je divadlo plné různých tajemství, bude naše detektivní práce potřeba!


DATUM

23. – 27. srpna 2021, vždy od 8.30 do 16.30 hod.
Věk dětí: 6 – 10 let (1. – 3. třída)
Kapacita: 12 dětí


CENA

1.800 Kč / dítě
3.000 Kč / sourozenci

Cena zahrnuje oběd, pitný režim, dopolední a odpolední svačinu, výtvarné potřeby, lektorné, drobné odměny.

Prosíme, aby si děti přinesly: vlastní kelímek na pití, deku a polštářek pro odpolední odpočinek a svého oblíbeného plyšáka, případně oblíbenou knihu (anebo obojí).

Pro rezervaci místa prosíme, uhraďte plnou cenu kurzu na účet č. 5800002015/7940. Kurzovné je vratné pouze v případě zrušení tábora nebo
nemoci dítěte (nutné lékařské potvrzení). Jako variabilní symbol uveďte prosím datum narození dítěte a do poznámky napište jméno a příjmení.

S ohledem na aktuální hygienická opatření související s pandemií Covid-19 je účast na letním divadelním kurzu podmíněna doložením negativního výsledku preventivného testu na onemocnění Covid-19 (dostačující je antigenní test ne starší 72 hodin), případně potvrzení o prodělání onemocnění Covid-19 v uplynulých 180 dnech.


PROGRAM

8:30 – 9:00 – příchod dětí do divadla
9:00 – 9:15 – povídání, seznámení dětí s programem dne
9:15 – 11:15 – nácvik závěrečného divadelního představení
11:15 – 11:30 – úklid a odchod na oběd
12:30 – 13:30 – polední klid (promítání pohádky v divadle, čtení knížky, pobyt v parku, procházka)
13:30 – 16:00 – trénování, hry, prohlídka divadla, ukázky práce jednotlivých složek divadla, ad.)
16:00 – 16:30 – odchod dětí domů


LEKTORKA

Hana Kolářová – vedoucí kurzu – studuje obor Pedagogika na Masarykově univerzitě. Od osmi let se věnuje dramatickým aktivitám v SVČ Lužánky. Je vedoucí v dětském divadelním souboru, kde se aktivně věnuje práci s dětmi od svých 15 let. Věnuje se i sportovnímu zaměření – třetím rokem trénuje děti plavání (SKP Kometa, Brno). Má letité zkušenosti s tábory (normálními či příměstskými) i s přípravou programu. Organizovala celorepublikové dětské divadelní přehlídky.


INFORMACE A PŘIHLÁŠENÍ

Rebeka Lonská
e-mail: [email protected]