Aktuality

V SOBOTU 21. LISTOPADU SE OPĚT PŘIPOJÍME K NOCI DIVADEL

2. 10. 2020

Osmý ročník Noci divadel se uskuteční v sobotu 21. 11. 2020 ve výrazně odlišné podobě než v předchozích letech. Divadla se se svými diváky propojí pouze prostřednictvím online platforem. Podtitul akce Divadlo a udr-život-elnost se vzhledem k celosvětové pandemii SARS-CoV-2 stal ještě naléhavějším než organizátoři očekávali. Do Noci divadel je zapojeno celkem 64 divadel ze 17 měst a obcí České republiky. Součástí letošního ročníku bude 9 hodinový telemost s názvem Divadlo tu bylo, bude a je (dnes celý den) organizovaný koordinátorem akce Institutem umění – Divadelním ústavem. Komponované pásmo složené z živých vstupů i předtočených záznamů propojí 28 divadel z 9 měst. Kompletní program divadel je k dispozici na www.nocdivadel.cz.

Vysílání můžete můžete sledovat v sobotu od 13.00 na Facebooku ND, případně na YouTube ND.

Z Divadla Bolka Polívky se ke streamu živě připojíme od 16.25 do 16.35, kde představí naši inscenaci Aby se děti divily režisérka Zoja Mikotová a herec Miroslav Sýkora. Těšit se můžete i na ukázku z představení.

Téma letošního ročníku udr-život-elnost bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi. K ekologickým tématům v oblasti umělecké tvorby i divadelního provozu se nyní nečekaně přidružila i témata existenční. 

ONLINE PROGRAM DBP:

Od 17.30 do 18.00 se na našem Facebooku připojíme z divadla, kde bude herečka Mariana Chmelařová číst ukázku z pohádky pro děti Příběh vody s podtitulem „Jak Honzík zjistil, odkud se dostane čistá voda do kohoutku“ (autor: Kateřina Gančarčíková, Albatros media).

Od 19.00 do 20.00 se vám prostřednictvím našeho instagramového účtu přihlásí herec Radim Fiala. Radima můžete na prknech Divadla Bolka Polívky vídat v roli paní Outěchové v legendární hře Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho a velmi populární je také jako MUDr. Petr Hanák ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Sledujte náš účet s názvem divadlo_bolka_polivky, ať vám vysílání neunikne! Ptát se můžete téměř na cokoliv!

Těšíme se na Vás online!