Aktuality

Zemřel Jiří Pecha

28. 2. 2019

Dnes 28. února 2019 nás navždy opustil náš milovaný Jiří Pecha zvaný Peca.

Jiří vystudoval brněnskou JAMU odkud vedly jeho kroky do proslulého Satirického divadla Večerní Brno. V roce 1968 stál u zrodu výrazného Divadla Husa na provázku. S touto scénou, na které vytvořil řadu nezapomenutelných rolí například v inscenacích Profesionální žena, Balada pro banditu, Na Pohádku máje, Král Lear, Maryša nebo Babička, byl spojen až do svých posledních dnů.

Na divadelních prknech jsme ho velmi často mohli vídat po boku Boleslava Polívky, se kterým dali život postavám Polívkových autorských inscenací Pezza verzus Čorba, Poslední leč, Terapie, Seance či Don Quijote, Mickey Mouse a ti druzí.
V Divadle Bolka Polívky byl nepřehlédnutelný v převzatých inscenacích Divadla Husa na provázku (Poslední leč, Don Quijote, Mickey Mouse a ti druzí, Terapie, Nejsem svůj pes), a také v inscenacích zrozených přímo pro tuto scénu – Variace na chlast, Čekání na Godota, Tvrz – komedie husitská a v několika dílech Re-kabaretu.

Filmoví diváci budou na Jiřího Pechu vzpomínat jako na anděla z Dědictví aneb Kurvahošigutntág, starého Lotranda z pohádky Lotrando a Zubejda, Zilvara se seriálu Bylo nás pět nebo jako na Svatého Mikuláše z Anděla Páně.
Pro všechny z nás bude Jiří Pecha nezapomenutelný parťák se srdcem na správném místě a neuvěřitelně pozitivním nadhledem na život.

Poslední rozloučení s Jiřím Pechou se koná v úterý 5. března 2019 ve 14 hodin ve Velké obřadní síni krematoria města Brna.
Čest jeho památce!