Aktuality

Zrekonstruované hlediště i jeviště

10. 9. 2019

Po prázdninách se naše inscenace vracejí z letních scén v Mikulově, Brně a Slavkově zpět do budovy na Jakubském náměstí, kde sídlíme v pronájmu již od roku 1993. Ve 27. sezoně na diváky čeká po dvouměsíční rekonstrukci novější a komfortnější prostředí. Stavební úpravy se tentokrát týkaly hlediště i jeviště. Opravy ve výši 3 milionů byly financovány z rozpočtu Statutárního města Brna.

Dříve nepříliš vzhledná sedadla v hledišti mají nyní nové čalounění i polstrování a jsou nově nalakovaná. Kompletně bylo vyměněno i linoleum pod nimi. Zcela nová borovicová podlaha byla položena i na jevišti, kde nahradila dřívější smrkovou.

„Těší mě, že plánované opravy Divadla Bolka Polívky se podařilo dokončit do zahájení sezony 2019/2020. Diváci i účinkující se tak kromě kulturního zážitku mohou nyní těsit i na to, že chvíle strávené v našem divadle budou ještě příjemnější. Dík za to patří nejen vedení města, ale všem zúčastněným stranám, které dokázaly navíc postupovat velmi efektivně, zaměstnanci magistrátu počínaje po pracovníky vybrané dodavatelské firmy, která opravy realizovala, konče. Moc si toho vážíme,“ řekl ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Budova divadla je majetkem města. Její postupnou rekonstrukcí odstartovala před třemi lety oprava střechy, která byla v havarijním stavu. Na ni postupně navázaly další práce. Předloni byly vyměněny elektrorozvody a v divadle bylo nainstalováno mimo jiné 240 svítidel a na tři stovky koncových prvků, jako jsou zásuvky nebo spínače. Vloni byla o prázdninách rekonstruována podlaha ve foyer, byly osazeny nové dveře do sálu a dokončena první fáze modernizace klimatizace a vzduchotechniky. Díky sponzorům získalo divadlo také novou zvukovou aparaturu a část výbavy světelného parku. V budoucnu divadlo čeká dokončení druhé fáze oprav klimatizace, výstavba toalet pro handicapované a další dílčí úpravy.