Herci

Chantal Poullain

Francouzská herečka Chantal Poullain se do podvědomí českých diváků dostala v 80. letech po boku Boleslava Polívky ve hře Šašek a královna Divadla na provázku. S touto inscenací, kde Chantal ztvárňovala královnu, procestovali téměř celý svět. Po úspěchu této inscenace se v Divadle na provázku představila ještě ve dvou dalších hrách – Terapie a Seance. Po odchodu z Divadla na provázku hrála několik divadelních sezon v Klicperově divadle v Hradci Králové (Antilopa, Mistr a Markétka, Romeo a Julie), Divadle Na zábradlí (Tragédie mstitele) , Národním divadle (Lucerna), Divadle Ungelt (Hra o manželství, Play Strindberg, Na vaše riziko), 420people (Mirage) aby se po letech pohostinsky vrátila do Brna, do Divadla Bolka Polívky (Šest tanečních hodin v šesti týdnech).

Filmovým divákům je známá z filmů Konec starých časů, Král Ubu, Hrad z písku aj. Nedílnou součástí profesního života Chantal jsou šansony, které sama píše i zpívá. V roce 2012 vydala také svoji první knihu Chantal – život na laně.

Věnuje se také nadační činnosti. Její nadace Archa Chantal byla zřízena za účelem zlepšování prostředí v dětských nemocnicích.

Vystupuje v inscenacích:
Šest tanečních hodin v šesti týdnech
Rebelky