Herci

Jitka Ježková

Vystudovala hereckou konzervatoř a katedru Teorie kultury na FF Univerzity Karlovy.
První divadelní kroky Jitky Ježkové směřovaly do Divadla v Řeznické, kde se divákům představila v inscenaci Král umírá. V dalších sezónách pak nazkoušela inscenace v Činoherním klubu (Dámský krejčí, Rodinná slavnost, Amfitryon).
Do širšího diváckého povědomí se zapsala rolí Jarušky ve filmu Báječná léta pod psa a seriálem Nováci. V dalších letech hrála například v seriálech Nemocnice na kraji města – Nové osudy, Doktoři z Počátků, Jetelín, Rapl či ve filmech Jak chutná láska, Intimity, Početí mého mladšího bratra, O království z nudlí a štěstí bez konce, Tady hlídám já nebo Pravý rytíř.
Kromě divadelní a filmové tvorby, je Jitka Ježková uznávanou a hojně obsazovanou dabingovou herečkou. Svůj hlas propůjčila například Kate Winslet v Titaniku, Jamie King v Pearl Harboru, Liv Tyler v Pánu prstenů, Anne Hathaway v Ďábel nosí Pradu nebo Amande Seyfried v Mamma Mia! a Mamma Mia! Here We Go Again.
Za dabing ve filmu Teorie lítání získala Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon.
V současné době ji lze vidět v Divadle Palace (Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete), v Činoherním klubu (Dámský krejčí), v Divadle Na Maninách (A na hrušce sedí diktátor, Na dotek), v Divadle Na Fidlovačce (Vyjímečný stav) nebo v Činoherním studiu Bouře (Intimní příběhy z ráje).

Vystupuje v inscenacích:
Horská dráha