Herci

Pavol Seriš

Po studiu anglického a norského jazyka na FF MU absolvoval Ateliér fyzického divadla na Divadelní fakultě JAMU. V prosinci 2017 dokončil na JAMU doktorské studium; svou disertační práci věnoval divadelní tvorbě Bolka Polívky v letech 1972-1987. Od roku 2018 působí na Janáčkově akademii jako pedagog. Jako dramatik a herec se věnuje převážně autorskému divadlu jednoho herce. Se svými inscenacemi Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase a dalšími pravidelně vystupuje kromě Slovenské a České republiky i v zahraničí. Ve své tvorbě kombinuje pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomimu či tanec, které koření absurdním humorem.

Za své autorské inscenace získal mnoho ocenění: například Cenu za nejlepší herecký výkon na FITUA festivalu 2015 v Agadiru v Maroku, poctu Objev roku na festivalu alternativního umění …příští vlna / next wave… 2014 v Praze, Hlavní Cenu na European Young Theatre 2015 v italském Spoletu, Cenu publika na festivalu Monomaffia 2016 v estonském Pärnu či Cenu diváka za hru Pri kase na Festivalu netradičních divadel Kopřiva 2017.
S Divadlem Bolka Polívky spolupracuje na úspěšných Re:kabaretech a je následovatelem tradice pantomimy a fyzického divadla.

Vystupuje v inscenacích:
Pozemšťan
Re:kabaret Re:start