Milí diváci,
pohodlně se usaďte a vybírejte z představení, která v naší nabídce naleznete v květnu. Měsíc lásky je opět nabitý divácky oblíbenými tituly. Mezi novinkami, které v programu naleznete, se můžete těšit například na novou inscenaci ZačátekLucií Vondráčkovou nebo na DuetyMonikou Absolonovou. Z programu si vybere opravdu každý! Přejeme Vám příjemné kulturní zážitky. Těšíme se na Vás!
Vaše Divadlo Bolka Polívky


VÍKENDOVÝ TIP PRO DĚTI: ANIMUJTE S KRYSÁKY

Poslední únorovou sobotu 29. 2. od 10 hodin budeme hostit workshop „Animujte s Krysáky“, který všem malým zájemcům a příznivcům tohoto oblíbeného večerníčku umožní nahlédnout do tajů filmové animace pod vedením režiséra a animátora Cyrila Podolského.
Děti se poutavou formou seznámí s pravidly technologie loutkového animovaného filmu a jeho vznikem a v improvizovaném filmovém ateliéru se naučí základní principy filmové animace. Workshopem provede režisér, animátor, scenárista  a výtvarník Cyril Podolský. Interaktivní program v délce 90 minut je určen dětem od 9 do 15 let. Vstupenky zde.


FESTIVAL ŽENY ŽENÁM

Záměrem festivalu je oslavit ženství, krásu, tvořivost, odvahu a inteligenci. Přehlídka se bude konat od 1. do 29. března. Návštěvnice a návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho stálých partnerů, projekci filmů se silnými ženskými hrdinkami v Univerzitním kině Scala a sérii debat věnovaných zajímavým ženám, podnikavosti, ambicím a životnímu stylu ve Freskovém sálu na Zelném trhu č. 10.


VÝSTAVA KRESEB A OBRAZŮ ZDENY HÖHMOVÉ DVĚ ENERGIE

Foyer divadla zaplní kresby a obrazy malířky, ilustrátorky a grafičky Zdeny Höhmové. Spojuje je téma hledání smyslu života a otevíráních nových cest, které tvorba umožňuje. Vernisáž výstavy nazvané Dvě energie se uskuteční v pátek 28. února v 16:30 za účasti zajímavých hostů.


MALÉhRY NA ZELNÉM TRHU 10

Po úspěšném lednovém termínu Čtení ke kafi, které se konalo ve Freskovém sále na Zelném trhu, přidáváme termíny v březnu (13. 3.) a v dubnu (22. 4.). Představení se koná v krásném prostředí Freskového sálu na Zelném trhu 10. Tento malebný prostor dodává inscenaci příjemnou komorní atmosféru a zároveň navštívíte místo, kam se běžný občan jen tak nedostane! Vstupenky je možné zakoupit ZDE.


LETNÍ SCÉNA DBP V MIKULOVĚ!

Po úspěšném I. ročníku Letní scény Divadla Bolka Polívky v Mikulově jsme se rozhodli opakovat akci i v příštím roce! V termínu od 13. do 17. července 2020 se opět můžete těšit na představení v prostředí malebného Mikulova. První dvě představení DNA uvolňujeme do prodeje už nyní!


PŘEDPRODEJ NA KVĚTEN

Předprodej představení, která pro vás uvedeme v květnu, se přiblížil. Prodej bude zahájen druhou středu v měsíci, tentokrát připadá tento den na 12. 2. 2020 od 10.00.
Souběžně se spuštěním předprodeje v pokladně začíná i online prodej. Telefonické žádosti o rezervace budou vyřizovány dle dostupnosti pokladních. Podmínky rezervací a předprodeje naleznete zde.
PROGRAM NA KVĚTEN SI MŮŽETE V PDF STÁHNOUT ZDE!


SOUTĚŽ O 3 x 2 VSTUPENKY NA PŘEDSTAVENÍ 17. 3. HORSKÁ DRÁHA

Jaký název nese festival, který v DBP proběhne v březnu?
A. Ženy sobě
B. Ženy v běhu
C. Ženy ženám
Správné odpovědi s Vaším celým jménem můžete zasílat e-mailem na adresu: [email protected] s předmětem SOUTĚŽ. Výherce budeme kontaktovat 2. 3. 2020.


PERSONY 23. 3.

Autor: Ingmar Bergman, Jan Mikulášek, Režie: Jan Mikulášek, Hrají: Petra Bučková, Jana Plodková, Jakub Žáček, Jiří Vyorálek, Vojtěch Vondráček, Dita Kaplanová, Barbora Bočková, Magdalena Sidonová

Inscenace Jana Mikuláška vychází z obsáhlého díla Ingmara Bergmana, tvůrce pěti desítek filmů a více než 120 divadelních inscenací. V novém tvaru Persony se potkávají Bergmanovy hlubokomyslné, zachmuřené a osudem zkoušené postavy, aby vznikla nová spojení a nové významy. V blíže neurčitém bytě se odehrávají v podání osmi herců zhuštěná dramata, s každým novým nájemníkem přichází i nový příběh – střídají se zde tváře, osudy, příběhy i nálady. Severní vítr je krutý.

VSTUPENKY


MADAME RUBINSTEIN 28. 3.

Autor: John Misto, Režie: Petr Svojtka, Hrají: Dana Syslová, Milena Steinmasslová, Jiří Hána

„Neexistují ošklivé ženy, pouze líné!“ Tragikomický příběh královny kosmetického impéria Heleny Rubinstein a její největší rivalky Elizabeth Arden. Sebestředná, ješitná a cynická, i tak by se dala popsat. Svou pílí a talentem pro obchod se vypracovala v jednu z nejbohatších žen světa. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame.

VSTUPENKY


RE:KABARET RE:VUE 1. 4.

Autoři a režie: Hana Mikolášková, Matěj Randár, Hrají: Radim Vizváry, Pavol Seriš, Miroslav Sýkora, Michal Chovanec, Ondřej Klíč, Mariana Chmelařová, Jan Šprynar, živá kapela

Pokračování úspěšného projektu Re-Kabaret. Pestrá směs skečů, stand-upů, hudby, pantomimy a improvizace okořeněná nekorektním humorem a mistrovstvím vzácného hosta. Re:Kabaret Re:vue zaměstná všechny vaše smysly a rozvibruje bránici. Nechte se okouzlit hravým světem klaunů a kabaretní atmosférou v pokračování úspěšného projektu Re-Kabaret.

VSTUPENKY


PARTNER DIVADLA: PORSCHE BRNO