Repertoár

Láska pod lípou

Představení Láska pod lípou povídá o setkávání zamilovaných lidí pod lípami rousínovského parku za Záložnou….

Režie: David Kříž
Hrají: Eva Kyjovská, Lukáš Oleják, Jakub Libánek, Filip Kolmačka, Šárka Zoulová, Jitka Modlitbová, Jiří Hýzl, František Pokorný, Adéla Coufalová, Jan Žáček, Jiří Bohuslav, Patrik Hemza, Jiřina Posoldová, Milan Bubniak
Délka: 80 minut bez přestávky
Divadlo: Divadelní a výtvarný ansámbl D.A.V.A

Cena

Sektor A100,- Sektor B100,- Sektor C100,-

Představení Láska pod lípou povídá o setkávání zamilovaných lidí pod lípami rousínovského parku za Záložnou. Představení začíná v současnosti, na kterou navazují roky 1919, 1929, 1939, 1969 a 1989. V závěru docházíme k poznatku, že historické epochy se střídají, pravá láska však zůstává stejná (vrtkavá, poblázněná, žárlivá, ale především krásná). Již sto let všemu přihlíží a naslouchají krásné vzrostlé lípy. Jednotlivé příběhy jsou spíše fiktivní, většina z nich má ale reálný základ v historické události – jako je například elektrifikace města, příjezd prezidenta Masaryka, útěk židovského obyvatelstva před druhou světovou válkou, komunistické oponování, dnešní mobilní a internetová doba.

Příběh vrcholí oslavou třicátého výročí od vypuknutí Sametová revoluce, kterou si v roce 2019 připomínáme.

Představení je uváděno v rámci dotačního programu projektu „S divadlem napříč regiony“, který podpořilo Město Rousínov a Jihomoravský kraj.