Repertoár

Poslední aristokratka

Co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii?

Autor: Evžen Boček
Režie: Arnošt Goldflam
Hrají: Anna Polívková / Zuzana Žáková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Jitka Smutná, Libor Hruška, Denisa Pfauserová, Kristýna Hrušínská, Martin Sitta, Rudolf Stärz, Petr Macháček / Ondřej Dvořák
Scénografie: Petra Goldflamová-Štětinová
Kostýmy: Petra Goldflamová-Štětinová
Hudba: Milan Potoček
Choreografie: Michal Kurtiš
Délka: 125 minut + přestávka
Premiéra: 07. 12. 2015
Divadlo: Divadlo Na Jezerce
Komedie

Cena

Sektor A720,- Sektor B640,- Sektor C310,-

Nejbližší představení:

15. 9.ST – 19:00

Příběh rodiny hraběte Kostky, který se vrací z emigrace, aby převzal rodinné sídlo. S ním „zdědí“ i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo kuchařku, která si ráda přihne.
„Hra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ říká Anna Polívková, představitelka Marie Kostkové z Kostky, která se vrátila z Ameriky na rodový zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem, nadhledem a možná i s jistým odstupem,“ popisuje svoji hrdinku Anna Polívková, která si na „Jezerce“ zahraje poprvé. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit. Dost se těším, že budu mít mírný přízvuk v češtině“, dodává Polívková.