Výstavy

FRANTIŠEK BOROVEC – TVÁŘENÍ 2020

Vernisáž 04. 09. 2020 16:00

Známý scénograf, grafik a ilustrátor František Borovec představí svou pozoruhodnou tvorbu na výstavě kreseb, portrétů a grafiky ve foyer Divadla Bolka Polívky. Vernisáž se uskuteční 4. září v 16 hodin.

Letošní osmdesátník František Borovec patří mezi nejvýraznější osobnosti současného brněnského výtvarného života. V roce 1960 absolvoval grafický obor SUPŠ v Uherském Hradišti, v následujících letech pracoval jako grafik a scénograf ve filmových a televizních studiích a divadlech, příležitostně působil také coby pedagog na středních a vysokých školách. Vytvořil přes 400 firemních a produktových značek, nespočet plakátů, kreseb a karikatur. V posledním období často vystavuje obrazové ilustrace a graficky modifikované foto-portréty brněnských osobností. Grafika, plakáty, corporate design Františka Borovce jsou v muzejních i soukromých sbírkách a firmách v České republice, na Slovensku, v Polsku, Rusku, Německu, Itálii, Anglii, Francii, Americe, Egyptě, Japonsku a dalších zemích.

V současnosti jej přivedlo členství ve Sdružení Bienále Brno opět k designu, ovšem teď už v neziskové sféře. Věnuje se hlavně problematice kulturního a ekologického plakátu, kde klade důraz na kresebné pojetí s dějovou linkou, lišící se od převažující počítačové stejnosti. To, že je neustále činný a kreativní, dokládá výstava v Divadle Bolka Polívky s jeho portrétní tvorbou a grafikou, kde chce upozornit na výjimečné postavy našeho kulturního života,“ uvádí Miloslav Dolejš k aktuální výstavě.

Dílo Františka Borovce si ve foyer Divadla Bolka Polívky můžete prohlédnout do 1. října.