Výstavy

Michael Rittstein: Cestou necestou

Vernisáž 22. 03. 2019 16:45

Foyer divadla zaplní pozoruhodná díla malíře, kreslíře, grafika a ilustrátora, jednoho z nejvýznamnějších současných českých umělců Michaela Rittsteina.

Vernisáž výstavy jeho obrazů nazvané Cestou necestou se uskuteční v pátek 22. března v 16:45.

Výstavu zahájí kurátor expozice Libor Gronský.
Na vernisáži vystoupí Karel Heřman a Zdeněk Kluka.

Michael Rittstein absolvoval Akademii výtvarných umění, kam se v roce 2001 vrátil jako vedoucí pedagog ateliéru malby. Vystavuje na mnoha samostatných i společných přehlídkách doma i v zahraničí, jeho obrazy jsou součástí sbírek světových galerií i soukromých sběratelů. Pro jeho tvorbu je typický sarkastický a ironický pohled, vtipně glosující všednodenní život, stejně jako barokní rozmach bravurního koloristy spojený s lehkostí rozeného kreslíře-vypravěče, pro něhož monumentalita není dána formátem.

On sám v jednom z rozhovorů na otázku, co chce od umění, odpověděl: „Zajímá mě, jak se u něj pobavím. Můj základní požadavek zní — nenudit se. To platí i o mých obrazech. Nechci se u nich nudit já a přeji si, aby se u nich nenudili ani diváci.“ A to je ostatně ta nejlepší pozvánka na Rittsteinovu výstavu, kterou v divadle bude možné zhlédnout až do konce dubna.

Výstava je prodejní, pro více informací kontaktujte Michala Adamíka / [email protected] / tel.: 775 505 521