Výstavy

Venkovní vernisáž výstavy Jiřího Slívy Klauni a jiné grafiky

Vernisáž 02. 10. 2020 16:00

Zahájení výstavy proběhne před divadlem na zahrádce restaurace Jakoby.

Výstava bude instalována v prostorách foyer divadla.


Foyer divadla zaplní obrázky s charakteristickým rukopisem Jiřího Slívy, který dobře známe ze stránek novin a časopisů. Vernisáž výstavy nazvané Klauni a jiné grafiky se uskuteční v pátek 2. října v 16 hodin před divadlem na zahrádce restaurace Jakoby a její součástí bude křest knihy Vino fatale, obsahující téměř dvě stovky Slívových černobílých i barevných kreseb, litografií, leptů a maleb, aforismů na téma víno, vinárny, vinice, vinaři, přípitek, láhve, vývrtky, viněty…


Český grafik, karikaturista, ilustrátor, malíř, textař, básník i tvůrce aforismů Jiří Slíva (1947, Plzeň) původně vystudoval VŠE a pracoval jako odborný pracovník Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV. Kreslením se začal živit v roce 1979, od té doby se jeho kresby pravidelně objevují v časopisech doma i v zahraničí, vystavuje po celém světě, ilustroval více než 170 titulů a publikoval 20 knih vlastního kresleného humoru v Česku, Německu, Švýcarsku, USA a Francii. Je také držitelem řady mezinárodních ocenění. Vedle výtvarných aktivit se věnuje psaní veršů pro děti a je členem skupiny Grafičanka, která sdružuje hudebně nadané české grafiky.


Říká se, že veselá mysl je půl zdraví. Obzvláště v době covidové, která umí být velmi neradostná, může jemný, inteligentní a mile absurdní humor Jiřího Slívy na výstavě Klauni a jiné grafiky ve foyer Divadla Bolka Polívky potěšit a pobavit.


Vernisáž proběhne za dodržení všech hygienických předpisů.