FESTIVAL ŽENY ŽENÁM

Od předposledního únorového dne do 3. dubna bude Divadlo Bolka Polívky pořádat festival Ženy ženám (a odvážným mužům), jehož záměrem je oslavit ženství, krásu, tvořivost, odvahu a inteligenci.
Návštěvnice a návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho stálých partnerů. V Univerzitním kině Scala bude možné zajít na projekci filmů se silnými ženskými hrdinkami. Ve Freskovém sálu na Zelném trhu č. 10 proběhne série debat věnovaných zajímavým ženám, podnikavosti, ambicím a životnímu stylu.
Foyer divadla zaplní kresby a obrazy malířky, ilustrátorky a grafičky Zdeny Höhmové. Pro všechny, kteří rádi pomohou těm, kdo to potřebují a ještě by si rádi našli stylové kousky do svých šatníků, doporučujeme navštívit 27. března charitativní Bazar pro zachování úsměvu. Kromě pořízení originálních kousků od herců a hereček si můžete vychutnat i  výbornou kávu, drobné sladkosti, slanosti a nezapomenutelnou atmosféru. Výtěžek poputuje Klubu svobodných matek.


FESTIVAL ŽENY ŽENÁM:


Výstava


28. 2. pá v 16:30
VÝSTAVA KRESEB A OBRAZŮ ZDENY HÖHMOVÉ DVĚ ENERGIE

Foyer divadla zaplní kresby a obrazy malířky, ilustrátorky a grafičky Zdeny Höhmové. Spojuje je téma hledání smyslu života a otevírání nových cest, které tvorba umožňuje. Vernisáž výstavy nazvané Dvě energie se uskuteční v pátek 28. února v 16:30.


Charitativní bazar


27. 3.  pá od 13.00 do 20.00
BAZAR PRO ZACHOVÁNÍ ÚSMĚVU

Jedinečný Bazar pro zachování úsměvu sestávající z darů hereček, herců a známých či méně známých osobností spjatých s divadlem. Kromě originálních kousků do Vašeho šatníku se můžete těšit i na výbornou kávu, drobné sladkosti, slanosti a nezapomenutelnou atmosféru. A pozor! výtěžek bazaru poputuje Klubu svobodných matek, tedy na podporu samoživitelek a samoživitelů v České republice.


Divadelní program


5. 3. čt v 19.00
OSCAR PRO EMILY / Studio DVA divadlo

Autoři: Folker Bohnet, Alexander Alexy
Režie: Petr Slavík
Hrají: Carmen Mayerová, Petr Kostka, Václav Jílek / Ivan Lupták
Délka představení: 100 minut + přestávka

Konverzační komedie s překvapivými zvraty.

Stárnoucí manželský pár Emily a Henry čekají na předávání Oscarů. Oba doufají, že jejich celoživotní herecké dílo bude odměněno. Čas do večerního ceremoniálu si krátí diskusemi o vhodném oblečení a vzpomínkami. Jakmile se objeví Jeff z donáškové služby, mají konečně publikum, které tolik potřebují. Mladý poslíček ovšem svými zvídavými otázkami brzy odhalí, že ne vše, co si myslí a říkají, je pravda. A na závěr přijde velké překvapení…


6. 3. pá v 19.00
ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH / Divadlo Bolka Polívky
Autor: Richard Alfieri
Režie: Zdeněk Dušek
Hrají: Chantal Poullain, Martin Kraus
Délka představení: 140 minut + přestávka

Šest týdnů tance, šest týdnů porozumění a hledání společné řeči.

Madame Lily Harrison si najímá Michaela Minettiho, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, cha-chu a moderní tanec. Oba prochází těžkým životním obdobím a i přesto, že spolu zdánlivě nemají nic společného nakonec najdou společnou řeč a vzájemně si pomůžou.

Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději v lepší zítřky!


10. 3. út v 19.00
THE NAKED TRUTH – ODHALENÁ PRAVDA / Divadlo Bolka Polívky a StageArtCZ

Autor: Dave Simpson
Režie: Petr Halberstadt
Hrají: Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Daniela Choděrová / Klára Apolenářová, Alena Hladká / Anežka Rusevová, Anna Stropnická / Hana Kusnjerová, Natálie Tichánková / Alžběta Vaculčiaková
Délka představení: 110 minut + přestávka

Dojemná komedie, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu.

Síla tance, síla přátelství, síla porozumění propojí šest žen a přiměje je odhalit o sobě pravdu a dokáže, že stojí za to čelit nepřízni osudu, ať jakkoli krutému. Prostřednictvím kurzu pole dance ve venkovské tělocvičně, od kterého každá očekává něco jiného, zvýšit si sebevědomí, shodit pár kilo, udržet si chlapa nebo si ho najít, ale ani jedna si neuvědomuje, jak moc to ovlivní jejich život, dospějí přes nejrůznější neshody ke společnému rozhodnutí…

Divadlo pro ženy a o ženách, které musí bezpodmínečně vidět muži (pokud se odváží).


11. 3. st v 19.00
HORSKÁ DRÁHA / Divadlo Bolka Polívky

Autor: Eric Assous
Režie: Petr Halberstadt
Hrají: Milan Kňažko, Jitka Ježková
Délka představení: 100 minut + přestávka

Když si starší, ale zkušený lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu, kterou před chvílí potkal v baru, je jasné, že nikoho nečeká nudný večer.

Naopak oba hráči rozjíždějí přehlídku šarmu a osobního kouzla, které se přelévá z jedné strany na druhou, až si připadáme doslova jako na horské dráze. A stejně, jako musí po každém stoupání přijít prudký sešup, tak se díky nečekaným zvratům náhle proměňuje také situace mezi hostitelem a jeho hostem. Jízda na horské dráze je zkrátka nevyzpytatelným, ale silným zážitkem pro všechny zúčastněné.


13. 3. pá v 19.30 – Freskový sál
ČTENÍ KE KAFI / Divadlo MALÉhRY

Autor: Daniela Zbytovská
Režie: MALÉhRY
Hrají: Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská, Daniela Zbytovská
Délka představení: 90 minut bez přestávky

U kafe se nemůže přihodit nic špatného… Je to posvátný rituál klidu, míru a pohody… Občas se u něho pustíte i do filozofování a nebo se zaposloucháte do hovorů od okolních stolků…

Chvilka pohody a pohledů na obyčejný život kolem nás. Naučili nás dívat se na svět tak, jak se na něj dívají druzí. Naučili nás dodržovat rituály, které vymysleli druzí. Naučili nás poslouchat druhé a ne sebe. Ve třech letech jsme se ptali PROČ… Potom jsme se ptát přestali…

Scénické čtení z rukopisů Daniely Zbytovské v podání hereček Divadla MALÉhRY doplníme úsměvnými komiksy Venduly Chalánkové.

MÍSTO KONÁNÍ: FRESKOVÝ SÁL, ZELNÝ TRH 10, BRNO


16. 3. po v 19.00
BIOSTORY / Divadlo MALÉhRY

Režie: MALÉhRY
Scénář: Daniela Zbytovská
Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská
Délka představení: 90 minut bez přestávky

KOMEDIE BIOSTORY JE O HLEDÁNÍ …….KDO HLEDÁ, NAJDE!

BIO totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Například …Být In Okamžitě, anebo B.I.O. – Bohužel I Okraden! Dřív člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes hledá sám sebe! A obojí může být dobrý byznys… Děj je zasazen do prostředí fiktivního Bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být BIO.


17. 3. út v 19.00
HORSKÁ DRÁHA / Divadlo Bolka Polívky

Autor: Eric Assous
Režie: Petr Halberstadt
Hrají: Milan Kňažko, Eva Novotná
Délka představení: 100 minut + přestávka

Když si starší, ale zkušený lev salónů přivede do svého luxusního pařížského bytu mladší atraktivní dámu, kterou před chvílí potkal v baru, je jasné, že nikoho nečeká nudný večer.

Naopak oba hráči rozjíždějí přehlídku šarmu a osobního kouzla, které se přelévá z jedné strany na druhou, až si připadáme doslova jako na horské dráze. A stejně, jako musí po každém stoupání přijít prudký sešup, tak se díky nečekaným zvratům náhle proměňuje také situace mezi hostitelem a jeho hostem. Jízda na horské dráze je zkrátka nevyzpytatelným, ale silným zážitkem pro všechny zúčastněné.


28. 3. so v 19.00
MADAME RUBINSTEIN / Filmová a divadelní agentura

Autor: John Misto
Režie: Petr Svojtka
Hrají: Dana Syslová, Milena Steinmasslová, Jiří Hána
Délka představení: 110 minut + přestávka

„Neexistují ošklivé ženy, pouze líné.“

Tragikomický příběh královny kosmetického impéria Heleny Rubinstein a její největší rivalky Elizabeth Arden. Sebestředná, ješitná a cynická, i tak by se dala popsat. Svou pílí a talentem pro obchod se vypracovala v jednu z nejbohatších žen světa. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame.


Filmy – Univerzitní kino Scala


27. 3. pá ve 14:00
Malé ženy / Little Women

Drama / Romantický
USA, 2019, 135 min
Režie a scénář: Greta Gerwi

Hrají: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet, Tracy Letts, Bob Odenkirk, James Norton, Louis Garrel, Jayne Houdyshell, Chris Cooper, Meryl Streep, Maryann Plunkett, Ana Kayne, Dash Barber, Sasha Frolova, Jen Nikolaisen, Abby Quinn, Lilly Englert, Tom Kemp, Edgar Damatian

Autorka a režisérka Greta Gerwigová (Lady Bird) vytvořila Malé ženy, které čerpají z klasického románu a díla Louisy May Alcottové, a zároveň se v autorčině alter egu Jo Marchové odráží její fiktivní život. V podání Gerwigové se oblíbený příběh sester Marchových – čtyř mladých žen, z nichž každá je odhodlaná prožít život podle svého – stává nadčasovým a velice aktuálním. (Falcon)


28. 3. so ve 13:00
Emma

Komedie / Drama
Velká Británie, 2020, 124 min
Režie: Autumn de Wilde
Scénář: Eleanor Catton

Hrají: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Bill Nighy, Callum Turner, Mia Goth, Miranda Hart, Josh O’Connor, Rupert Graves, Gemma Whelan, Chloe Pirrie, Tanya Reynolds, Amber Anderson

Emma Woodhouseová (Anya Taylor-Joy) je hezká, chytrá, bohatá a na svou dobu notně emancipovaná. Navíc disponuje velmi zvláštním talentem, schopností svádět dohromady jedince opačného pohlaví a dopravovat je až před oltář. Tedy alespoň si to o sobě začne myslet, když několika mistrovskými tahy provdá svou vychovatelku za bohatého vdovce. Jejím dalším projektem se stane plánované spojení mladičké a naivní Harriet s místním farářem. Přestože Emmin otec (Bill Nighy) ji varuje, aby si nezahrávala, a její přítel z dětství George Knightley se jí snaží vysvětlit, že lásce se poručit nedá, dohazovačka Emma tlačí Harriet do sňatku s knězem silou umanutého Amora. Vše bohužel skončí nezdarem, katastrofou a spoustou prolitých slz, citovým uragánem, v jehož epicentru se ocitne právě Emma, které nezdar rozmetá všechny životní jistoty. Až potom pochopí, že toho pravého si každý musí najít sám a že to hledání paradoxně nemusí být až tak těžké, protože někdy ho můžete mít celý život přímo před očima. Jen nesmíte být slepí.(CinemArt)


31.  3. út v 18:00
Proxima

Akční / Drama
Francie / Německo, 2019, 107 min
Režie: Alice Winocour
Scénář: Alice Winocour
Hrají: Eva Green, Matt Dillon, Lars Eidinger, Alexej Fatějev, Sandra Hüller, Nancy Tate, Jan Oliver Schroeder, Zélie Boulant

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou. (Aerofilms)


Filmový program připravilo Univerzitní kino Scala.


Diskuze – Freskový sál, Zelný trh 10


Vstupné dobrovolné! Výtěžek bude věnován Klubu svobodných matek z. s.


24. 3. v 17.00
Markéta a Maura – Beseda s brněnskou primátorkou a italskou Brňačkou nejenom o Brně…

Moderuje: Anna Putnová

Účastnice debaty: Markéta Vaňková (primátorka statutárního města Brna), Maura Manzini (obchodní ředitelka Hotelu Cosmopolitan)


31. 3. v 17.00
Přednáška – MILOŠ ŠTĚDROŇ – Gender studies v opeře

Desdemona, Titanie, Ofelie a jejich muži s ukázkou z Rossiniho Otella, Thomasova Hamleta a Titanie a Oberona od Purcella.


3. 4. v 17.00
Jak se žije samoživitelkám v ČR

Moderuje: Monika Brindzáková

Účastnice debaty: Dana Pavlousková, ředitelka Klubu svobodných matek z. s., Petra Krainová (ředitelka komunikace a projektů Klubu svobodných matek z. s.), Renata Poláčková, matka samoživitelka


VSTUPENKY NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ V PRODEJI ONLINE A NA POKLADNĚ DIVADLA.

PRODEJ VSTUPENEK NA FILMOVÉ PROJEKCE V KINĚ SCALA.